Motocyklowe archiwum Jarosławia


Idź do treści

RED DRAGON

RED DRAGONJarosławski Klub Motocykli Zabytkowych
"RED DRAGON"

Historia jakich wiele. Kilku kumpli lubiących i jeżdżących na starych motocyklach, skupionych wokół os. Jagiellonów w Jarosławiu, postanawia założyć klub. I tak oto w marcu 1994 roku powstaje Jarosławski Klub Motocykli Zabytkowych "Red Dragon". Głównymi założycielami klubu byli: Maciej "Prezes" Bury, Ryszard "Misiek" Matwij i Mariusz "Siwy" Malinowski. Na prezesa klubu wybrany został Maciej Bury.
Już w czerwcu następnego roku klub zainaugurował swoją działalność, organizując wspólnie z
JKM "Traper," VI Zlot Motocykli Zabytkowych w Radawie.
Kolejne 6 zlotów, aż do 2002 r. organizował już samodzielnie. Nie ograniczając się jedynie do organizacji zlotów, w styczniu 1999 r., Klub zorganizował również wystawę "
Stare Motocykle" w sali gimnastycznej ZSPSpoż., a w kwietniu 2000 r. wystawę "Jarosławskie Pasje Motocyklowe 2000" w Muzeum "Kamienica Orsettich". W 2001 r., nawiązując do jarosławskich tradycji z końca lat 40-tych, klub zorganizował także Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego z mszą Św. w kościele farnym i poświęceniem motocykli na placu Piotra Skargi (Świat Motocykli 8/2001) .

Członkowie klubu uczestniczyli również w wielu imprezach motocyklowych w regionie, m.in. w Ożannie, Brzózie Królewskiej, Lesku, Sanoku, Zamościu, Zagórzu czy Ustrzykach Dolnych (Crock).


BRZUZA KRÓLEWSKA 2000.

LESKO 1999

USTRYKI DOLNE 1999

ZAMOŚĆ 2000

Od 1997 (?) roku, klub był zrzeszony w Polskim Ruchu Motocyklowym.W okresie działalności klubu, przewinęło się przez niego ponad 30 osób, nie sposób więc wymienić wszystkich, aby kogoś nie pominąć, ale spróbuję: Paweł "Szeryf" Rakoczy, Leszek "Lehoo" Luty (moja skromna osoba), Leszek "Szmerek" Kulawiec, Henek Halejcio, Mariusz "Maniek" Kmieć, Gabriel "Abadon" Jakubik, Paweł "Sopel" Sobczyszyn, Grzesiek "Gofer" Rusak, Marko "Parówa" Zdanowski, Marcin "Buła" Łyżwa, Jacek "Kiper" Sudoł, Krzysiek Cieleń, Andrzej "Kupa" Jamrozik, Piotr "Papiak" Gwóźdź.
Znaczącą część klubu stanowiła grupa z Przeworska: Rafał "Kacyk" Rolski, Krzysiek i Adam Kostka, Mirek "Flok" Fila Marek PIKOR Witek "Szifo" Pochodaj i inni.
Do osób formalnie nie należących do klubu, ale z klubem związanych, należeli Waldek "Waldi" Wywrót z małżonką Jagodą i Robert "Pasztet" Płocica - niezastąpieni towarzysze wielu wspólnych wyjazdów.

W 2003 roku Klub zaprzestał działalności.


Moja pamięć bywa zawodna, a materiały ograniczone. Jeżeli więc ktoś z dawnych członków Dragona ma jakieś uwagi, a jeszcze lepiej materiały (zdjęcia ?), czekam na kontakt: leszekluty@wp.pl

Pozdrawiam, LehooOstatnia aktualizacja :30 mar 2016 | lekwet@tlen.pl

Powr?t do treści | Wr?ć do menu gł?wnego