Motocyklowe archiwum Jarosławia


Idź do treści

Motocyklowe Spotlania Pokolen

JAROSŁAWSKIE MOTOCYKLOWE SPOTKANIA POKOLEŃ

26 września 2012 r.odbyło się Jarosławskie Motocyklowe Spotkanie Pokoleń zorganizowane przez Motocyklowe Archiwum Jarosławia i stowarzyszenie Motor Bike Drivers Team. Jego pomysłodawcą i organizatorem był Jacek Gajda. Miejscem spotkania, dzięki życzliwości Marka Strzałki był PUB "Da Salvatore". Co ciekawe, właśnie to miejsce na początku lat 50-tych XX w., było siedzibą Rzemieślniczego Klubu Sportowego "Kolejarz", i to właśnie tutaj odbywały się spotkania, zabawy i imprezy m.in. członków sekcji motocyklowej.

Spotkanie uświetnili swoją obecnością seniorzy jarosławskiego motocyklizmu związani z sekcją motocyklową Rzem.KS. "Kolejarz": pani Eliza Baran - na przełomie lat 40 i 50-tych uczestniczka wielu rajdów i wyścigow motocrossowych, pan Władysław Bistroń - w połowie lat 50-tych zawodnik żużlowy rzeszowskiej Stali, który pierwsze kroki stawiał pod koniec lat 40-tych w Jarosławiu, oraz pani Danuta Halko - w latach 50-tych sędzia sportów motocyklowych. Na spotkanie przybyli również: pan Maciej Szykowny - syn Jerzego Szykownego - członka władz sekcji i sędziego sportów motocyklowych, oraz pan Daniel Kondrat - syn Leopolda Kondrata - na przełowie lat 40 i 50-tych jednego z czołowych jarosławskich zawodników żużlowych i rajdowych.
Licznie stawili się również: członkowie Jarosławskiego Klubu Motocyklistów "Traper" - inicjatora zlotów motocyklowych w Radawie, Jarosławskiego Klubu Motocykli Zabytkowych "Red Dragon" i stowarzyszenia "Motor Bike Drivers Team" - tychże zlotów kontynuatorzy, oraz zaproszeni goście.
Prezentację dorobku
Motocyklowego Archiwum Jarosławia poprzez projekcję fotografii prowadził Leszek Luty, którą zaproszeni goście wzbogacili swoimi komentarzami i wspominkami.

To wyjątkowe spotkanie wielu pokoleń jarosławian, których połączyła wspólna motocyklowa pasja przebiegło w miłej atmosferze, i bez wątpienia warte jest kontynuacji.Ostatnia aktualizacja :30 mar 2016 | lekwet@tlen.pl

Powr?t do treści | Wr?ć do menu gł?wnego